جوان موبایل | دانلود آهنگ، برنامه و بازی اندروید

چگونه در واتساپ موقعیت مکانی یا همون لوکیشن ارسال کنیم؟

فکر کنید تو یه موقعیتی هستید که آدرس دقیقش رو نمیدونید و میخواین آدرس دقیق رو برای کسی بفرستید کافیه از واتساپ کمک بگیرید تا آدرس دقیق مکانی که هستید رو بهتون نشون بده و اون رو از روی نقشه برای دوستتون ارسال کنید. با ما همراه باشید تا فرستادن واتساپ موقعیت مکانی یا همون لوکیشن رو با هم یاد بگیریم . مراحل زیر را دنبال کنید تا ارسال لوکیشن در واتساپ را یاد بگیرید:

1- برای ارسال لوکیشن، ابتدا وارد صفحه چت در whatsapp شوید.

2- بخش ارسال فایل رو باز کنید که طبق عکس روی گزینه گیره میزنید تا صفحه ارسال فایل نمایان بشه  و  از بین گزینه ها،Location رو انتخاب کنید.

 

whatsapp

 

3- بعد از اینکه Location رو انتخاب کردید اگر GPS گوشی خاموش باشد با پیغامی مواجه میشوید که  از شما میخواهد وارد تنظیمات GPS شوید  با زدن گزینه OK این اجازه را به اپلیکشن خواهید داد.

 

whatsapp

 

4- بعد از زدن OK  ، تنظیمات Location  باز میشود که مطابق عکس، دایره ی  نشانگر باید سمت راست قرار بگیرد تا روشن باشد. بعد از روشن کردن Location   ، به واتساپ برگردید .

 

ON

 

5-حالا در واتساپ با این صفحه مواجه میشوید .

 

whatsapp

 

گزینه اول show live location   : در صورتی که در حال حرکت هستید و قصد دارید ثانیه به ثانیه دوست خود را از مکانی که هستید مطلع کنید این گزینه را انتخاب کنید تا دوستتان بتواند ثانیه به ثانبه از مکانی که هستید با خبر شود دقت کنید ثانیه به ثانیه . در مرحله بعد  آموزش این قسمت را به طور کامل شرح خواهیم داد.

گزینه دوم  send your current location: با انتخاب این گزینه میتوانید  مکان خود را به صورت مکان ثابت برای دوستتان ارسال کنید تا دوستتان مکان شما را مشاهده کند. از این گزینه برای ارسال آدرس استفاده میشود و لوکیشن شما را تنها در همان لحظه ای که ارسال را انجام داده اید برای دوستتان میفرستد.

 

6- آموزش show live location  :

مرحله اول : با انتخاب گزینه show live location     با این صفحه مواجه میشوید. پایین صفحه را که نگاه کنید واتساپ این امکان را در اختیارتان قرار داده که مدت زمان نمایش لوکیشن لحظه ای به دوستتان را انتخاب کنید که 15 دقیقه، یک ساعت و 8 ساعت را میتوانید انتخاب کنید ، ما یک ساعت را انتخاب کردیم. مدت زمان را انتخاب سپس فلش سمت راست پایین صفحه را بزنید تا موقعیت مکانی زنده و لحظه ای ارسال شود.

 

live whatsapp

 

مرحله دوم : بعد از ارسال ، لوکیشن لحظه ای را به این صورت در صفحه چت مشاهده خواهید کرد. همان طور که مشاهده میکنید مدت زمان نمایش لوکیشن یک ساعت هست. ساعت سمت راست زمان شروع را نشان میدهد که 12:12 است و چون یک ساعت را انتخاب کردیم ساعت سمت چپ که جلوی live until  نوشته شده است دقیقا یک ساعت بعد از زمان شروع یعنی 13:12 را نشان میدهد که زمان پایان لوکیشن زنده و لحظه ای است و در این ساعت به طور اتوماتیک نمایش لوکیشن زنده  قطع میشود اما خب به صورت دستی هم قابل قطع کردن است.

stop whatsapp

 

 

چگونه لوکیشن زنده را به صورت دستی قطع کنیم ؟

 اگر زودتر از زمان تعیین شده خواستید نمایش لوکیشن لحظه ای را قطع کنید کافیه stop sharing  که با کادر زرد نمایش دادیم  رو بزنید . بعد از زدن این گزینه  تصویر زیر رو مشاهده خواهید کرد که ازتون میپرسه آیا لوکیشن زنده قطع شود ؟ شما باید گزینه سمت راست  STOP  را بزنید اگر گزینه CANCEL  را بزنید نمایش لوکیشن لحظه ای ادامه میابد و قطع نمیشود :

 

stop live

 

بعد از زدن stop  ، لوکیشن زنده به این صورت با نمایش پیام  Live location ended قطع میشود و بدین صورت به صورت دستی میتوانید ارسال لوکیشن ثانیه به ثانیه را متوقف کنید.

 

end live

 

امیدواریم این مطلب براتون مفید بوده باشه با آموزش های بعدی در خصوص واتساپ با ما همراه باشید و نظرات، پیشنهادات و انتقادات خودتون رو با ما در میون بذارید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

اطلاع از
avatar
wpDiscuz